Vytlačiť stránku

Použitie SuperSaaS na mobilných zariadeniach

Ak on-line rozvrh rezervácií otvorte na mobilnom zariadení ako je iPhone alebo tablet, systém automaticky zobrazí verziu optimalizovanú pre mobilné zariadenia.

Pre použitie na mobilných zariadeniach nie je potrebné v rozvrhu nič nastavovať. Mobilnú verziu je možné používať aj na počítači a naopak.

iPhone
Aby sa vždy zobrazovala najnovšia verzia mobilného rozhrania, musíte mať zaškrtnuté nastavenie „Použiť moderný design pre mobilný web“. Toto nastavenie nájdete v ovládacom paneli v sekcii Nastavenia vzhľadu.

Použitie mobilnej verzie na počítači

Pokiaľ chcete mobilnú verziu on-line rozvrhu rezervácií používať na počítači, môžete toto vynútiť zmenou webovej adresy tak, že nahradíte www.supersaas.com za m.supersaas.com. Ak je adresa napríklad www.supersaas.com/schedule/example, zmeňte ju na m.supersaas.com/schedule/example.

Jedným z dôvodov pre použitie mobilnej verzie na počítači môže byť menšie zobrazenie rozvrhu v mobilnej verzii, čo môže prísť vhod, ak sa ho chystáte vložiť do prvku „iframe“. Pokiaľ chcete kalendár rezervácií integrovať na web cez prvok „iframe“, nemusí na plnú (desktopovú) verziu ostávať dostatok miesta. V takom prípade môže byť použitie mobilnej verzie lepšie.

Akákoľvek doména, ktorá začína na „m.“ je zobrazená v mobilnej verzii. Ak teda pre rozvrh používate vlastné doménové meno, stačí pridať ďalšiu vlastnú doménu začínajúcu na „m.“ a bude to fungovať rovnako.

Použitie verzie pre počítač na mobilnom zariadení

Na tabletoch s veľkou obrazovkou, napríklad na iPadoch, môže byť za predpokladu, že máte rýchle pripojenie k internetu, verzia pre počítač komfortnejšia než mobilná verzia. Na verziu pre počítač je možné prepnúť odkazom v dolnej časti obrazovky Zobraziť PC verziu. Späť sa môžete prepnúť prepísaním „www“ na „m“, pozri predchádzajúci odstavec. Systému môžete tiež vnútiť, aby automaticky zobrazoval verziu pre počítač, keď v odkaze na rozvrh nahradíte www.supersaas.com za d.supersaas.com.

Rozdiely medzi mobilnou verziou a verziou pre počítač

Mobilná verzia je optimalizovaná pre malé obrazovky a pomalé pripojenie k internetu. Väčšina stránok vyžaduje zapnutý JavaScript a preto tieto stránky budú fungovať iba na telefónoch, ktoré majú JavaScript zapnutý. JavaScript je predvolene zapnutý na všetkých moderných telefónoch aj tabletoch, vrátane iPadu, iPhonu, všetkých Androidov a chytrých telefónov.

Stránky s nastavením nie sú pre mobilné zariadenia optimalizované – predpokladá sa totiž, že nastavenie bude vykonané na stolnom počítači alebo notebooku. Je možné sa k nim však dostať cez odkaz Zobraziť PC verziu v dolnej časti displeja telefónu.

Umiestnenie rozvrhu na plochu iPhone alebo iPad

Ak používate rozvrh rezervácií na iPhone často, môže vám prísť vhod, keď sa k nemu dostanete cez ikonu priamo na ploche iPhonu alebo iPadu.

  1. Otvorte rozvrh rezervácií v prehliadači Safari na iPhone alebo iPade.
  2. Akonáhle je stránka načítaná, kliknite na ikonu Ikona pre zdieľanie v iOS (alebo Ikona pre zdieľanie pred iOS 7 na zariadeniach so staršími verziami iOS) a vyberte z menu možnosť Pridať na plochu.
  3. Na ploche iPhonu alebo iPadu sa objaví ikona SuperSaaS, akoby to bola bežná aplikácia. Ak máte viac rozvrhov, môžete tento postup zopakovať pre každý z nich. Po kliknutí na ikonu sa otvorí konkrétny rozvrh.
Plocha iPhonu

Pripomíname, že kvôli tomuto nie je potrebné sťahovať z iTunes App Store akúkoľvek aplikáciu.

Umiestnenie rozvrhu na plochu zariadenia so systémom Android

Rozvrh rezervácií je možné otvárať jedným dotykom tak, že na plochu zariadenia so systémom Android umiestnite ikonu pomocou nasledujúceho postupu:

  1. V prehliadači si pre konkrétny rozvrh pridajte záložku
  2. Prejdite na plochu, na ktorú chcete odkaz pridať
  3. Podržte prst v niektorom prázdnom mieste, objaví sa menu Pridať na plochu
  4. Vyberte Odkazy
  5. Vyberte Záložka
  6. Vyberte záložku, ktorú ste vytvorili v prvom kroku