Vytlačiť stránku

Otestovanie rozvrhu, ktorý ste vytvorili

Je potrebné si uvedomiť, že web SuperSaaS sa vám ako administrátorovi zobrazuje inak ako ostatným návštevníkom rozvrhu. Návštevníci neuvidia navigačné tlačidlá pre administrátorov, napr. Nastavenia a Dohľad. Obvykle tiež skryjete detaily rezervácií ostatných ľudí, takže používatelia uvidia iba svoje rezervácie a nie rezervácie ostatných. Odporúča sa tiež vyskúšať potvrdenie e-mailom, pretože nastavenia potvrdenia e-mailom sa pre administrátorov a pre bežných používateľov zvyčajne líšia.

Je teda dôležité vyskúšať z pohľadu zákazníka, že proces rezervácie funguje tak, ako má. V podstate existujú tri možnosti, ako prepínať medzi administrátorským a používateľským prístupom k rozvrhu rezervácií SuperSaaS. Pozrieme sa na každú z nich a začneme s tou najjednoduchšou: odhlásenie sa ako administrátor a prihlásenie sa ako používateľ (a naopak).

Odhlásenie sa ako administrátor a prihlásenie sa ako používateľ

Aby ste sa neskôr na rozvrh ľahko dostali, odporúčame zapísať si adresu stránky s rozvrhom alebo ho uložiť do prehliadača ako "záložku". Potom sa odhláste z administrátorského účtu kliknutím na odkaz Odhlásiť v pravom hornom rohu obrazovky a potom sa vráťte na stránku rozvrhu kliknutím na záložku. Ak sa na rozvrh vrátite tlačidlom „Späť“ v prehliadači, budete zrejme musieť kliknúť tiež na tlačidlo „Obnoviť“, aby sa zobrazila aktuálna stránka. Teraz rozvrh uvidíte (a môžete používať), ako by ste boli bežný používateľ. Pre vykonanie ďalších zmien v nastavení rozvrhu sa budete musieť opäť prihlásiť ako administrátor, potom vykonať zmeny a nakoniec sa opäť odhlásiť a skontrolovať rozvrh v režime používateľa.

Ako si asi dokážete predstaviť, môže to byť často veľmi únavné. Takže vás možno napadne prihlásiť sa v jednom okne ako administrátor a v druhom ako užívateľ – to ale bohužiaľ nebude fungovať. Váš prehliadač je natoľko "šikovný", že si pamätá, kde ste sa naposledy prihlásili, a potom toto uplatňuje na všetky okná. Môžete to ale obísť tak, že použijete druhý prehliadač.

Otestovanie konfigurácie pomocou druhého prehliadača

Dobrou alternatívou pre prepínanie medzi režimom administrátora a používateľa je použitie druhého prehliadača. V jednom prehliadači sa môžete prihlásiť ako administrátor a v druhom ako používateľ. Potom sa už nemusíte stále prihlasovať a odhlasovať, stačí jednoducho prepínať medzi prehliadačmi. Pamätajte ale na to, že potom, čo zmeníte niečo v konfigurácii, bude najskôr potrebné stránku v druhom prehliadači obnoviť, aby sa zobrazili zmeny. To môžete urobiť tlačidlom "Obnoviť" v prehliadači alebo tak, že sa prepnete na inú stránku.

Ak máte teraz na počítači nainštalovaný iba jeden prehliadač, môžete si veľmi ľahko stiahnuť a nainštalovať druhý prehliadač. Firefox, Chrome i Safari sú kvalitné bezplatné prehliadače a SuperSaaS vo všetkých z nich funguje rovnako dobre. Ak máte k dispozícii ešte ďalší počítač, z ktorého máte na stránku prístup, môžete ho samozrejme použiť a bude to fungovať tiež.

Logá prehliadačov
Rozvrh je pre používateľov dostupný aj v čase, keď v ňom vykonávate zmeny. Ak iba experimentujete a nechcete, aby rozvrh používali bežní používatelia, môžete k nemu zakázať prístup kliknutím na tlačidlo Zablokovať rozvrh na stránke Nastavenia na záložke Prehľad. Akonáhle experimenty dokončíte, nezabudnite rozvrh odblokovať.

Prístup k rozvrhu cez rôzne domény

Ak nechcete inštalovať druhý prehliadač, potom pre vás máme ešte jeden trik, vďaka ktorému sa nemusíte odhlasovať a prihlasovať: otvorte SuperSaaS cez inú doménu. Vďaka tomuto triku si prehliadač bude myslieť, že ide o úplne iný web. Existuje niekoľko domén, ktoré vedú k SuperSaaS – dve ľahko zapamätateľné alternatívne domény k supersaas.comsupersaas.net a supersaas.co.uk. Pokiaľ chcete rozvrh testovať z pohľadu superpoužívateľa – pohľad, ktorý je ešte o trochu iný – potom pre vás tento trik môže byť jednoduchší ako prezeranie tretím prehliadačom. U alternatívnych domén budete musieť použiť celú webovú adresu rozvrhu. Nestačí len napísať samotné supersaas.net a skúsiť sa prihlásiť, pretože systém vás bohužiaľ presmeruje späť na supersaas.com.

V systéme je špeciálny mód pre testovanie funkčnosti platobného systému. Viac informácií nájdete v návode k platbám.