Nová verzia nápovedy je k dispozícii tu

Návod na vyskúšanie nastaveného rozvrhu

Je dôležité poznamenať, že keď sa prihlásite ako administrátor, tak web SuperSaaS bude vyzerať inak,ako keď sa zákazník prihlási do vášho rozvrhu. Všeobecne návštevníci neuvidia položky menu vedúce ku konfigurácii a typicky uvidia menej detailov než vy. Bežne budete asi chcieť skryť detaily rezervácií ostatných a zobrazovať zákazníkom iba tie ich. Skrátka je dôležité sa do systému prihlásiť ako klient, aby všetko fungovalo k vašej spokojnosti. Jedným z ďalších rozdielov je, že keď ste prihlásený ako administrátor, tak sa vám pri vytváraní rezervácie štandardne neodosielajú potvrdzujúce emaily, aby sa vám nezahltila emailová schránka pri väčších zmenách. Vytvorením rezervácie ako "klient" vám umožní skontrolovať či potvrdzujúci email je odosielaný tak ako predpokladáte.

Poďme teda vyskúšať či sa systém správa tak, ako očakávajú návštevníci. Jeden spôsob je, že si adresu rozvrhu uložíme do záložiek, odhlásime sa z administrácie kliknutím na "Odhlásiť" vpravo hore a vrátime sa späť na stránku rozvrhu pomocou záložky. Ak chcete niečo zmeniť, tak sa musíte znovu prihlásiť ako administrátor, urobiť zmenu, odhlásiť sa a znovu všetko vyskúšať ako koncový používateľ. Asi si dokážete predstaviť, že tento spôsob sa skoro stane nudným a zdĺhavým. Možno vás napadne prihlásiť sa v jednom okne ako administrátor a v druhom okne ako bežný používateľ, ale to nie je možné. Váš prehliadač si totiž pamätá, kde ste sa naposledy prihlásili a toto nastavenie používa vo všetkých oknách.

Browser Logos

Pre kontrolu vášho nastavenia použite druhý prehliadač

Dobré riešenie pre vyhnutie sa neustálemu prihlasovaniu tam a späť, je použitie iného prehliadača na testovanie rozvrhu. Ak máte na počítači len jeden prehliadač, jednoducho si môžete stiahnuť a nainštalovať iný. Firefox, Opera a Safari sú dobré a voľne stiahnuteľné prehliadače a SuperSaaS so všetkými funguje rovnako. (okrem toho, bezpečnostní experti súhlasia s tým, že je vhodné využívať aj iný prehliadač ako len samotný Internet Explorer) Ak máte prístup k ďalšiemu počítaču z ktorého môžete rezervačný systém skúšať ako zákazník, je to tiež dobrý spôsob. Nemusíte potom mať viac prehliadačov.

Ak nemáte druhý prehliadač, je tu ešte jeden "trik" ako sa môžete vyhnúť prihlasovaniu a odhlasovaniu: pristupujte k testovaniu rozvrhu SuperSaaSu cez inú doménu, váš prehliadač to bude považovať za úplne odlišný web. Domén, ktoré využíva SuperSaaS je viacero, ale dve z nich sú jednoducho zapamätateľné "supersaas.net" a "supersaas.sk". Ak chcete vyskúšať čo vidí v rezervačnom systéme prihlásený superuser (superpoužívateľ), tak vyššie opísaný spôsob je lepší ako mať 3 rôzne prehliadače.

Zmeny v rozvrhu môžete robiť aj v momente, keď je rezervačný systém prístupný koncovým používateľom alebo kliknutím na "Zastavenie aplikácie" na stránke "Prehľad nastavení" dočasne urobiť rozvrh neprístupný pre koncových používateľov (vhodné v prípadoch keď máte väčšie množstvo používateľov).

Akúkoľvek zmenu behom prihlásenia na koncového používateľa, môžete vrátiť späť v prehliadači kde ste prihlásený ako administrátor. Ak chcete vyskúšať platobný systém cez Paypal, je pre to určený špeciálny mód, viac informácií nájdete na návod na nastavenie platieb.

Veľa zmien nebude viditeľných pre koncového používateľa dokým nenavštívi stránku znovu. Preto budete v niektorých prípadoch potrebovať stránku, ktorú vidí koncový používateľ znovu načítať, aby sa vami urobené zmeny prejavili (klávesa F5 v MSIE a Firefoxe).


Späť na Zoznam návodov