Nová verzia nápovedy je k dispozícii tu

Joomla! plugin pre rezervačný systém SuperSaaS

SuperSaaS je flexibilný rezervačný systém, ktorý funguje v mnohých oboroch. Táto stránka popisuje postup ako ho integrovať do webu s redakčným systémom Joomla. Pre využitie tohto doplnku si najskôr vytvorte účet systému SuperSaaS (zadarmo).

Použitie prihlasovacích mien Joomly pre váš SuperSaaS rozvrh

Plugin zabezpečuje zobrazenie tlačidla "Rezervujte teraz", ktoré automaticky prihlási používateľa pomocou jeho používateľského mena z Joomly do SuperSaaS rozvrhu. Ak nepoužívate registráciu používateľov z Joomly, tak namiesto použitia tohto doplnku použite tento návod na integráciu rozvrhu rezervácií do vášho webu.

Tlačidlo generované pluginom posiela informácie z databázy používateľov Joomly do SuperSaaS, kde vytvorí alebo updatuje dáta o používateľovi podľa potreby. Používatelia sa potom nemusia prihlasovať do každého systému osobitne.

Inštalácia a nastavenie pluginu v Joomle

 1. Inštalácia pluginu. Na administrátorskej stránke Joomly prejdite na "Rozšírenie" → "Manažér rozšírenia" pod nadpis "Inštalovať z URL" zadajte nasledujúcu adresu:
  • Pre Joomlu 1.6, 1.7, 2.5 nebo 3.0 zadajte "http://cdn.supersaas.net/plugins/mod_supersaas_26.zip"
  • Pre Joomla 1.5 zadajte "http://cdn.supersaas.net/plugins/mod_supersaas_old.zip"
  (Samozrejme si tiež môžete doplnok najskôr stiahnuť do vášho počítača a potom použiť "Nahrať súbor" a "Inštalovať")
 2. Nastavenie modulu. Prejdite do "Rozšírenie" → na stránku "Manažérsky modul" a kliknúť na názov modulu ("SuperSaaS prihlásenie") k prechodu na obrazovku "Modul:[Editovať]". Nastavte voľbu "Enabled" na "Yes", a "Access Level" na "Registered" a vyplňte nasledujúcu časť "Parametre":
  • Názov účtu SuperSaaS. Tu vyplňte názov vášho účtu (nie email)
  • SuperSaaS heslo. Heslo, ktorým se administrátor prihlasuje do SuperSaaS
  • Názov rozvrhu alebo URL. Tu môžete zadať názov rozvrhu alebo celú jeho URL adresu, ak chcete použiť špecifické parametre pre určité zobrazenie rozvrhu.
  • Obrázok tlačidla.
   Rezervujte teraz!
   (Tu nájdete ďalšie tlačidlá)
   Ak toto pole ponecháte prázdne, použije sa štandardné tlačidlo, prípadne môžete použiť vlastný obrázok pomocou URL adresy napríklad ako "http://cdn.supersaas.net/book_now.png"
  • Vaša doména (voliteľné). Ak si umiestnite rezervačný systém na vlastnú doménu tak ju zadajte tu, aby bola správne zobrazená vašim zákazníkom.
  Joomla! Modul

Ak používate viac ako jeden rozvrh v SuperSaaS, tak si môžete vytvoriť viac tlačidiel pomocou skopírovania pluginu na stránke "Modul Manageru". Každú kópiu potom nasmerujete (vyplníte údaje) na odlišný SuperSaaS rozvrh.

Zmena nastavenia v SuperSaaS účtu pre fungovanie s Joomla

Joomla databáza je považovaná za hlavnú, čo znamená, že zmeny vykonané v používateľských dátach na strane Joomly sa premietnu do SuperSaaS, ale naopak už nie. Preto nenechajte vašich používateľov meniť ich informácie na strane SuperSaaS, pretože ich to môže jednoducho zmiasť. Napríklad ak si používateľ bude môcť zmeniť heslo v SuperSaaS, tak mu nemusí dôjsť, že heslo do Joomly ostane nezmenené. Vykonajte teda na účte SuperSaaS nasledujúce zmeny, aby ste sa vyhli týmto nezrovnalostiam:

Ďalej sa musíte presvedčiť, že databázové polia v Joomle zodpovedajú tým v databáze SuperSaaS. Vykonajte nasledujúce zmeny na stránke "Nastavenia vzhľadu":

Teraz vyskúšajte tlačidlo s rezerváciou na vašom webe. Ako administrátor sa budete stále prihlasovať cez hlavnú stránku s prihlásením, tak by ste to mali vyskúšať ako bežný používateľ (s existujúcim loginom v Joomle). Ak chcete určiť v SuperSaaS "superuserov" uistite sa, že už najmenej raz využili rezervačné tlačidlo na vašom webe ešte pred tým, než im pridelíte ich rolu na stránke "Správa používateľov"

Tipy na riešenie možných problémov


Späť na Zoznam návodov