Integrácia rozvrhu rezervácií do Vašej Facebook stránky

Návod vysvetľuje ako integrovať rezervačný systém SuperSaaS do Vašej Facebook stránky. Vaši zákazníci si tak môžu vytvoriť rezerváciu bez toho aby opustili stránky Facebooku. Tento spôsob nepoužíva prihlásenie cez Facebook - tak ak od návštevníkov požadujete registráciu, tak budú o ňu požiadaní.

Čo potrebujem pre integráciu?

Pridanie rozvrhu do rámu vo Vašej Facebook stránke

 1. Prihláste sa do Vašej firemnej Facebook stránky

 2. Otvorte si ďalšie okno vo Vašom prehliadači a prejdite na: apps.facebook.com/static_html_plus/

 3. Zvoľte "Pridať statické HTML do stránky"

  Pridať statické HTML
 4. Ak máte viac firemných Facebook stránok, ako prvú vyberte tú do ktorej chcete integrovať rozvrh a potom kliknite na "Pridať statické HTML - iframe záložku"

  Zvolenie stránky
 5. Záložka Statické HTML sa potom objaví pri Vašej firemnej Facebook stránke

  Záložka sa objaví na vašej stránke
 6. Kliknite na šípku vedľa záložky Statické HTML, potom na ikonku pre editáciu a vyberte "Upraviť nastavenia"

  Upraviť nastavenia
 7. Teraz môžete zmeniť predvolený text "Vitajte" na text podľa Vašej voľby napríklad Objednajte tu! Potom kliknite na "Uložiť" a potom na "OK".

  Zmena textu
 8. Pre zmenu predvoleného obrázku s hviezdou zopakujte znova krok 6. Tentoraz kliknite na "Zmeniť" vedľa "Obrázok záložky". To Vás presmeruje na novú stránku kam môžete vložiť obrázok. Prejdite myšou nad obrázok hviezdy a kliknite na "Upraviť".

  Zmena facebook
  Klik facebook
 9. Otvorí sa vyskakovacie okno, kde si môžete vybrať obrázok zo svojho počítača (o veľkosti 111 × 74 pixelov)

  Vybrať obrázok

  Môžete si vybrať jeden z príkladov nižšie (pravým tlačidlom myši kliknite a vyberte "Uložiť ako") alebo si vytvorte svoje vlastné.

  Tlačidlo rezervácie 1 Tlačidlo rezervácie 2 Tlačidlo rezervácie 3
 10. Zobrazí sa náhľad obrázku bez voľby na uloženie. Avšak ak sa vrátite späť na vašu stránku s využitím vyhľadávania, nájdete tento obrázok na vašej Facebook stránke.

  Náhľad a navigácia späť na Facebook stránku
 11. Teraz keď máte úpravy štýlu za sebou, môžete prejsť k integrácii rámu iframe do vašej Facebook stránky. Kliknite na nové vytvorené tlačidlo "Rezervácia" (záložka so statickou HTML).

  Kliknúť na Facebook záložku
 12. Vyberte si HTML aplikáciu. Na záložke index.html si skopírujte iframe kód z návodu na integráciu rezervácií do webu, ktorý môžete tiež použiť pre začlenenie rozvrhu do vášho webu. Vynechajte časť s "http:" aby ste sa vyhli bezpečnostné hláške. Zmeňte hodnotu width na “100%” a height=”1000px”. Potom kliknite na "Uložiť a publikovať" a potom na "Náhľad", aby ste videli ako vyzerá rozvrh.

  Vybrať HTML Skopírovanie iframe do HTML kódu Náhľad

  Ak nechcete aby sa rozvrh zobrazoval s obmedzenou šírkou 800 px, ktorú požaduje Facebook stránka, stačí keď umiestnite na Facebook tlačidlo alebo prepojenie a rozvrh sa tak otvorí v novom okne.


Späť na Zoznam návodov